7. 4. 2024 v 16:30
Jihomoravský krajský přebor 2023/2024, 20. kolo
4:2
(1:0)

SK Olympia Ráječko vs FK Kunštát

Sestavy

SK Olympia Ráječko – Juran David - Maňoušek Marek, Pačovský Jakub (46` Žáček Lukáš), Zouhar Michal (78` Morkus Jonáš), Sedlák Jakub (K), Lidmila Patrik, Pokorný Jan (65` Michna Filip), Horáček Jan, Pořízek Dominik (46` Chyla Radim), Holík Jan, Bartoš David (75` Morkus Matěj). Náhradníci: Včelař Adam - Michna Filip, Tenora Jakub, Chyla Radim, Žáček Lukáš, Morkus Jonáš, Morkus Matěj. Trenér: Zouhar Michal

FK Kunštát - Loukota Ivo (K) - Bělehrádek Tomáš, Baňa Jan (46` Hanák Dalibor), Adamec Filip (46` Choruk Taras), Zlatníček Matěj, Málek Lukáš (78` Havlík Jan), Janíček Martin (70` Boček Vítězslav), Bezděk Vít, Zeman Roman, Gracias Tomáš, Štencl Marek. Náhradníci: Hanák Dalibor, Boček Vítězslav, Havlík Jan, Choruk Taras. Trenér: Horák Vladan

Střelci

Ráječko: 14` Bartoš David

55` Žáček Lukáš

72` Sedlák Jakub - PK

90+3` Chyla Radim

Kunštát: 60` Boček Vítězslav

87` Bělehrádek Tomáš

Karty

Ráječko: 36` ŽK Pořízek Dominik

45+2` ŽK Bartoš David

83` ŽK Michna Filip

84` ŽK Sedlák Jakub

86` ŽK Morkus Jonáš

Kunštát: 48` ŽK Zlatníček Matěj + 69` ŽK —> ČK

65` Janíček Martin

První dubnová neděle se nesla v duchu derby KP mezi naším A mužstvem a týmem z Kunštátu. Utkání nebylo pouze zápasem KP, ale tak čtvrtfinálem Krajského poháru. A vzhledem k vyrovnanému postavení v tabulce se dalo očekávat, že ani jedna strana nebude mít velkou převahu. První poločas, ale ukázal jinou realitu. Tým z Kunštátu se k žádným větším brankovým příležitostem nedostal, a tak se jediným úspěšným střelcem prvního poločasu stal hned po necelých 15 minutách nejlepší střelec A týmu David Bartoš. Celý poločas se hra přelévala ze strany na stranu, kdy mělo A mužstvo celkem převahu ve vytváření šancí, kterou ale nedokázali přetavit v další gól. Po 45 minutách se tedy šlo do šaten za stavu 1:0.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. A po deseti odehraných minutách se měnilo skóre, kdy přesně zamířil do sítě brankáře hostí Lukáš Žáček. Místo uklidnění hry díky druhému gólu ale přišlo rozhození v podobě branky hostí, kterou vstřelil Vítězslav Boček. O pár minut později došlo k přibrždění hostujícího tlaku kvůli druhé ŽK a poté ČK pro Matěje Zlatníčka. A v 72. minutě bylo na domácí straně zase o trošku veseleji, a to když rozhodčí nařídil pokutový kop, který i přes vystihnutí strany brankářem Jakub Sedlák proměnil. Proměněná penalta náš A tým zase uklidnila, ale místo pohodové dohrání utkání byly poslední minuty poněkud velkým dramatem, protože hosté dokázali v 87. minutě snížit na rozdíl jedné branky díky nejlepšímu střelci týmu Tomášovi Bělehrádkovi - 3:2. Kunštát byl v závěrečném tlaku, který ale nedokázal využít a tak se v posledních minutách nakonec mohl radovat náš tým, když dokázal přesně zamířil Radim Chyla. Po gólu v nastavení se už nic důležitého neudálo, a tak bere 3 body a postup do semifinále poháru naše A mužstvo.

Hodnocení utkání očima kapitána Jakuba Sedláka: Před zápasem jsme si zdůrazňovali, že musíme mít lepší přístup než k zápasu na Morendě, který se nám nepovedl podle představ. Nechtěli jsme se dopouštět laciných ztrát, protože jsme věděli, že Kunštát je podstatně nebezpečnější v rychlém přechodu než v postupném útoku. To se nám v prvním opatrném poločase až na 2-3 centry ze strany podařilo a my jsme se dostali do vedení, když Pořez parádně přenesl hru na Davy Bartoše a ten se štěstím skóroval. V druhém poločase jsme se po dobré práci Žaka dostali do vedení 3:0 a soupeř šel navíc do 10. To paradoxně pomohlo Kunštátu, který po brejku a odraženém míči po standartce snížil na 3:2. Nás po průniku v nastavení uklidnil gólem Chylas. Myslím, že tohle bylo derby se vším všudy a výborná divácká návštěva musela odcházet spokojená.

Hodnocení utkání pohledem trenéra Michala Zouhara: Před zápasem jsme věděli, že nás prozatím čeká nejtěžší zápas. Hrálo se derby s kvalitním soupeřem a zároveň jako čtvrtfinále poháru. Kunštát stejně jako my na jaře neobdržel branku, ale neočekávali jsme taktickou bitvu bez branek. Před zápasem jsme si řekli, že zápas rozhodne, kdo bude chtít více vyhrát a snažili se to zbláznit. Myslím, že se nám podařilo všechno přenést na hřiště. Hráli jsme velmi dobře na obou stranách hřiště a soupeře velkou část zápasu nepouštěli do šancí. Soupeř byl nakonec nejnebezpečnější v 10 lidech, když dokázal během 7 minut vstřelit 2 góly a zápas zdramatizovat. Nakonec nás uklidnil gólem v nastavení Radim Chyla, který mě celý týden říkal, že ho nemůže nic zastavit. Tímto bych chtěl poděkovat celému týmu za poctivý výkon.

Celá fotogalerie od naší fotografky NIckiPhoto: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/11298856#check-duplicates

Novinky


Zobrazit další novinky