vs

Boskovice

Ráječko

27.4.

16:30

24. 9. 2023 v 16:00
Jihomoravský krajský přebor 2023/2024, 8. kolo
0:0
(0:0)

SK Olympia Ráječko vs FC Boskovice - Letovice

Sestavy

SK Olympia Ráječko – Juran David - Pačovský Jakub (85’ Michna Filip), Maňoušek Marek, Holík Jan - Žáček Lukáš, Lidmila Patrik (K), Horáček Jan, Morkus Jonáš, Bartoš David - Štafa Tomáš (73’ Sehnal Martin), Tenora Jakub (73’ Morkus Matěj). Náhradníci: Valach Jaroslav - Morkus Matěj, Ťoupek Jakub, Sehnal Martin, Huška Jiří, Michna Filip, Palacký Patrik. Trenér: Huška Jiří

FC Boskovice - Letovice - Bednář Jindřich - Stara Jan (83’ Pokorný Miloš), Klepáček Robert, Novák Jan, Fadrný Jiří (K), Paděra Ondřej, Sychra Filip (67’ Sychra Dominik), Marek Leoš, Sychra Lukáš (67’ Najer Marek), Hlaváček Roman, Cichra Vojtěch . Náhradníci: Svoboda Adam - Najer Marek, Všianský Adam, Kazda Jakub, Pokorný Miloš, Odehnal Jakub, Sychra Dominik. Trenér: Havlíček Jan

Střelci

-

Karty

Ráječko: 38’ ŽK Holík Jan

67’ ŽK Morkus Jonáš

Boskovice-Letovice: 18’ ŽK Marek Leoš

V neděli 24. 9. 2023 se v rámci 8. kola Krajského přeboru odehrálo okresní derby mezi naším A mužstvem a A týmem FC Boskovice-Letovice. A ač šlo o utkání týmů z opačných pólů tabulky, tak bylo od počátku jasné, že půjde o vyrovnané utkání, ve kterém bude rozhodovat jedna využitá šance. A tak se hra odehrávala spíše od vápna po vápno a nenabízela žádné velké šance, i přesto, že měli domácí o trochu více ze hry. Za zmínku tak v prvním poločase stojí jen roh hostů, který Ondřej Paděra rozehrál na krátko hráči hostů sbíhajícímu z malého vápna, ten posunul míč nahoru, kde nabíhal nikým nehlídaný hráč a zakončoval ale kousek nad bránu. A tak oba brankáři museli vytáhnout pouze zákroky z kategorie “běžných” a do šaten se šlo za stavu 0:0.
V druhém poločase se hra ještě více vyrovnala. Naše mužstvo těžilo z týmové hry a hosté využívali svých individuálních kvalit a souhry. V celém utkání stojí za zmínku snad jen tři akce, jedna na straně našeho A týmu a dvě od hostujícího Jana Nováka. Nejprve hráč hostí Jan Novák po chybě v naší obraně střílel těsně nad. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, až se do šance dostali také naši hráči. A to konkrétně Jakub Tenora, který hlavou směřoval míč do sítě, bohužel ale hostující brankář Jindřich Bednář vytáhl stejně kvalitní zákrok jako zakončení Tenory a dokázal konečky prstů vytáhnout míč na tyč. Čas druhého poločasu ubíhal, až se k centru dostali Boskovičtí, ale Jan Novák z těžké pozice nedokázal míč srazit do sítě. Do konce utkání už se žádná šance, která by stála za zmínku, neodehrála. A tak se oba týmy podělily o body.

Hodnocení utkání očima trenéra Jiřího Hušky: Věděli jsme o silných stránkách Boskovic, což je rychlý přechod do útoku přes rychlá křídla a standardní situace. Musím říct, že až na pár vyjímek jsme si s tím dokázali poradit. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a to díky dobrému pohybu a velkému nasazení. Více jsme drželi balón, kombinovali a vytvořili si pár zajímavých situací v šestnáctce Boskovic. Druhý poločas byl už více vyrovnaný a hra se odehrávala spíše mezi šestnáctkami. My jsme si vytvořili opět několik zajímavých situací a jednu stoprocentní příležitost, při které Boskovice podržel skvělým zákrokem brankář. Boskovice si v závěru vytvořili několik závarů v naší šestnáctce a po jednom z rohů nastřelili břevno. Remíza je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená. Kluky musím pochválit za to, jak zápas odmakali a většina z nich si sáhla úplně na dno. Ale je potřeba tyto výkony opakovat. Jen tak můžeme být úspěšní a budeme získávat body.

Fotogalerie od NickiPhoto:https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/10412069#check-duplicates

Novinky


Zobrazit další novinky