2. 4. 2023 v 15:00
Jihomoravský krajský přebor 2022/23, 18. kolo
1:2
(0:1)

SK Líšeň B vs SK Olympia Ráječko

Sestavy

SK Líšeň B – Veselý Vlastimil - Rudyk David, Bednář Michal, Bílek Tomáš, Minařík Václav, Dostálek Richard, Ferlay Matyáš (38’ Gabriel Israel Odaleko (59’ Toczyski Michal)), Džupenjuk Dmytro Pavlovyč, Bohuslav Radek (K), Weber Tomáš (77’ Daněk Marek), Fall Lamine. Na střídání: Rychetský Matěj - Červík Vojtěch, Štolba Ondřej, Toczyski Michal, Daněk Marek, Gabriel Israel Odaleko. Trenér: Kugler Michal

SK Olympia Ráječko - Juran David - Maňoušek Marek, Pokorný Jan (90’ Ťoupek Jakub), Zouhar Michal, Sedlák Jakub (K), Pokorný Michal, Lidmila Patrik, Chyla Radim (87’ Koňařík Daniel), Žáček Lukáš (89’ Štěpánek Filip), Bartoš David, Souček Radek. Na střídání: Včelař Adam - Koňařík Daniel, Štěpánek Filip, Ťoupek Jakub. Trenér: Huška Jiří

Střelci

Líšeň: 90+1’ Minařík Václav

Ráječko: 12’ Žáček Lukáš

51’ Chyla Radim

Karty

Líšeň: 14’ ŽK Bílek Tomáš

41’ ŽK Bohuslav Radek

68’ ŽK Minařík Václav

70’ ŽK Džupenjuk Dmytro Pavlovyč

83’ 2. ŽK —> ČK Bílek Tomáš

Ráječko: 57’ ŽK Zouhar Michal

70’ ŽK trenér Huška Jiří

90+2’ ŽK asistent trenéra Škaroupka Jiří

Hodnocení utkání pohledem hráče Líšně Davida Rudyka: Hned ze startu zápasu jsme měli par slibně vypadajících akcí, které kdybychom dokázali překovat v brzký gól, tak bychom věřím sahali po vítězství. To se nenaplnilo a Ráječko hrozilo z rychlých protiútoků a ze stran, kde jsme po centru a propadeném míči na zadní tyči obdrželi první branku utkání. Poté jsme se těžko dostávali do nějakých vyložených šancí, ze kterých bychom korigovali skóre. Když už jsme vstřelili gól, nebyl správně uznán za hraní rukou a následná akce soupeře po rychlé rozehrávce skončila gólem v naší síti. V samotném závěru utkání jsme dokázali vsítit kýženou branku, ale příliš pozdě na případnou změnu konečného výsledku v náš prospěch. Nezbývá než pogratulovat vítězi a popřát štěstí do dalších kol.

Hodnocení utkání pohledem našeho trenéra Jiřího Hušky: Klukům jsem před zápasem říkal, že se vždy chci měřit s těmi nejlepšími a že dnes mají tu příležitost. Aby neřešili, jakou bude mít Líšeň sestavu (4 hráči z áčka), byli pokorní, ale ovšem odvážní. Jsem za kluky rád, že díky tomuto zápasu zjistili, že když k zápasu přistoupí na 100 %, tak můžou porazit každého. Bylo to velice bojovné a tvrdé utkání. Líšeň měla více ze hry, víc držela míč, ale my jsme do obrany pracovali opravdu zodpovědně a Líšeň pustili do minima příležitostí. Sami jsme byli nebezpeční zejména z brejků. Děkuji klukům za výkon, ale už je to za námi a musíme už koukat směrem k pátku, kdy nás čeká Svratka. Já jsem maximalista. Máme za sebou na jaře teprve 3 zápasy, spoustu před sebou a my musíme pracovat stále stejně zodpovědně a nic nevypustit.

Hodnocení utkání očima střelce branky Radima Chyly: Zápas hodnotím velice kladně. Soupeři jsme moc neumožnili hrát a svojí bojovností jsme urvali důležité vítězství. Musím hlavně pochválit kluky v obraně, zejména Maňase (pozn. Marek Maňoušek), který rozbíjel soupeřovy útoky jeden za druhým. Důležité tři body do tabulky a hlavně jsme měli srovnání s lídrem KP.

Hodnocení utkání z pohledu střelce první branky utkání Lukáše Žáčka: Dnešní zápas bych hodnotil hodně pozitivně v náš prospěch. Před zápasem jsme celý tým byli nachystaní a natěšení na zápas. V utkání jsme vyhrávali důležité osobní souboje a těžili jsme z chyb soupeře. Náš celý tým působil na hřišti velmi klidně narozdíl od soupeře. Po našem vstřeleného gólu ve 12. minutě na nás soupeř začal dost tlačit a přitvrdil v osobních soubojích. Náš tým si s touto změnou ale dokázal poradit. Ve druhém poločase jsme věděli, že soupeř bude chtít vyvíjet větší tlak už od začátku. Měli jsme za celý zápas dost šancí na navýšení skóre, ale bohužel jsme tyto šance nevyužili. V 50. minutě se nám podařilo dát druhý gól a to nám dost pomohlo. Poté soupeř ještě zvýšil aktivitu a přesnost hry a díky tomu dokázali snížit v 90. minutě na 2:1. My jsme ale věděli, že musíme utkání dotáhnout až do konce, což se nám nakonec povedlo. A vezeme si domů zaslouženě tři body.


Novinky


Zobrazit další novinky