B tým nadále potvrzuje roli favorita III. třídy

B tým
středa 08. května. 2024
Nikol Škvareninová

B tým nadále potvrzuje roli favorita III. třídy

Druhou květnovou středu sehrálo B mužstvo další utkání III. třídy, tentokráte proti mladíčkům z Adamova. Zápas dle očekávání dopadl v náš prospěch, i přesto se ale hosté z Adamová nevzdali.

SK Olympia Ráječko „B” - FK Adamov

6 : 2 (4 : 1)

Střelci

Ráječko: 5’ Štafa Tomáš

11’ Nečas Roman

20’ Štafa Tomáš

33’ Ťoupek Jakub

69’ Štafa Tomáš

72’ Štafa Tomáš

Adamov: 37’ Brandýský Martin

90’ Dočkal Alexandr

Karty

Ráječko: -

Adamov: 45’ ŽK Brandýský Martin

54’ ŽK Janoušek Marek

60’ ŽK Němec Filip

87’ ŽK Rotrekl Tomáš

Sestavy

Ráječko: Neděla Martin - Cerhák Radim (60’ Sedláček Michal) , Fojt Lukáš, Palacký Patrik - Doležal Kristián, Ťoupek Jakub (46’ Tenora Jakub), Koňařík Daniel, Hübner Tomáš, Souček Jan - Štafa Tomáš, Nečas Roman (60’ Kolář Jakub)

Náhradníci: Tenora Jakub, Sedláček Michal, Kolář Jakub

Trenér: Tenora Jakub

Adamov: Němec Filip - Brandýský Martin, Smolík Rostislav, Rotrekl Tomáš, Synek Štěpán, Cinkl Vít, Krátký Tomáš (K), Janoušek Marek, Dočkal Alexandr, Pečínka Dominik, Šebek Tomáš (70’ Cinkl Petr)

Náhradníci: Cinkl Petr, Kilián Miroslav

Vedoucí: Němec Jiří

Ve středu 8. 5. 2024 sehrálo B mužstvo vložené utkání 30. kola III. třídy, kdy na svém hřišti přivítali soupeře z Adamova, který je na opačném pólu tabulky než nás tým. Tým z Adamova je složen převážně z hráčů dorosteneckého věku, i přesto se ale po celou dobu utkání nevzdali a snažili se hrát fotbal. Roli favorita už od úplného začátku potvrzoval náš tým, který si už ve 3. minutě vypracoval velkou příležitost, když centr Jana Součka vyrazil brankář jen ke Kristiánu Doležalovi, který ale zamířil vysoko nad. O dvě minuty později už se domácí mohli radovat, to když se poprvé v utkání trefil Tomáš Štafa - 1 : 0. Chvíli poté poslal míč Jan Souček na Štafy, který zakončil do brankáře. K míči se ale dostal Roman Nečas a dorazil jej za záda hostujícího brankáře - 2 : 0. Po půl hodině hry se opět prosadil Tomáš Štafa - 3 : 0. A o tři minuty později bylo pro hosty ještě hůře. Tomáš Hübner po autu Doležala poslal míč do vápna, kde se k míči dostal Jakub Ťoupek a dostal jej za záda Filipa Němce - 4 : 0. V 37. minutě se mohli také hosté radovat, když Martin Neděla chytil míč, hned jej výkopem chtěl poslat na Patrika Palackého, přihrávka byla ale nepřesná. K míči se dostal hráč hostů a z první jej vrátil za záda Martina Neděly. Do konce poločasu se už nic nestalo, a tak oba týmy odcházely do šaten za stavu 4 : 1.
Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Herní rozdíl byl hodně znát, i přesto, že se utkání spíše už jen dohrávalo. Po šesti minutách posunul míč Jakub Tenora patou na Tomáše Štafy, který ale chtěl míč dovést až do “kuchyně” a brankář hostů mu tuto šanci zmařil. V 70. minutě se ale znovu radovali naši hráči po souhře Kristiána Doležala a Tomáše Štafy. První jmenovaný poslal přesný centr ke Štafovi a ten se nemýlil - 5 : 1. O dvě minuty později si znovu s míčem pohrál Tomáš Štafa a výsledkem byla změna skóre na 6 : 1. Hosté poté už jen v poslední minutě korigovali skóre na 6:2. I přes celkem jednoznačnou výhru by bylo dobré ocenit adamovských mladíčků, kterým tyhle zkušenosti v mužské kategorii dají opravdu hodně. A pokud u fotbalu vydrží, tak se jim tyto zkušenosti budou hodit.

Hodnocení utkání pohledem vedoucího týmu Robina Procházky: Dnes nás čekal mladý tým Adamova, proti kterému jsme se chtěli dostat rychle do vedení a podařilo se po půl hodině jsme vedli 4:0 a mohli si vklidu zahrát. Druhá půlka se spíše dohrávala, ale i tak sme přidali další 2 góly. Hosté až v úplném závěru snížíli na konečných 6:2.

Hodnocení utkání očima Kristiána Doležala: Do zápasu s Adamovem jsme šli s jasnou vidinou hrát vlastní hru a rozhodnout zápas v prvním poločase, to se nám po chvíli povedlo a ukázali jsme klidnou hlavu na míči. Do druhého poločasu jsme šli za stavu 4:1. A už jsme věděli, že tento zápas je náš. Po několika neproměněných šancí jsme nakonec zápas dotáhli do konečného výsledku 6:2 a mohli jsme se radovat ze 3 bodů a držení se nadále na prvním místě tabulky. Jako tým jsme ukázali, že nepodceňujeme žádného soupeře.

Celá fotogalerie od NickiPhoto: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/11436307

Novinky


Zobrazit další novinky