Historický úspěch v poháru se bohužel nekoná

A tým
středa 08. května. 2024
Nikol Škvareninová

Ve středu 8. 5. 2024 sehrálo A mužstvo semifinále krajského poháru na domácím hřišti proti týmu z Rousínova. A ač náš tým byl většinu utkání lepší, hosty přehrával, tak postup do finále berou hosté.

SEMIFINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU JMKFS

SK Olympia Ráječko - TJ Tatran Rousínov

Střelci

Ráječko: -

Rousínov: 56’ Mikeš Miroslav

90’ Pavlík Martin

Karty

Ráječko: 19’ ŽK Holík Jan

90+2’ ČK Pačovský Jakub

Rousínov: 22’ ŽK Pešta Jiří

27’ ŽK Kubáč Radek

58’ ŽK Líznar Petr

90+3’ ŽK Sedlmajer Jan

Sestavy

Ráječko: Juran David - Pačovský Jakub, Holík Jan, Sedlák Jakub (K) - Morkus Jonáš, Lidmila Patrik, Zouhar Michal, Žáček Lukáš - Morkus Matěj (24’ Sznapka Filip (73’ Tenora Jakub)), Chyla Radim (62’ Pořízek Dominik), Pokorný Jan

Náhradníci: Neděla Martin - Tenora Jakub, Sznapka Filip, Pořízek Dominik, Ťoupek Jakub

Trenér: Zouhar Michal

Rousínov: Kopřiva David (K) - Handlíř Michal (57’ Sedlmajer Jan), Kříž Martin, Líznar Petr, Jašek René (86’ Pavlík Martin), Kubáč Radek, Pešta Jiří, Imramovský Pavel, Mikeš Miroslav, Rozehnal Matěj, Zbořil Miloš

Náhradníci: Řepka Milan - Sedlmajer Jan, Pavlík Martin, Němec Lukáš, Florian Tomáš

Trenér: Boušek Milan

Druhá květnová sváteční středa se opět nesla v duchu fotbalového utkání. Tentokráte bylo na programu semifinále krajského poháru, které sehrálo naše mužstvo na domácím hřišti proti Rousínovu. A v tomto utkání jsme měli více ze hry my. Do velké šance do pokutového území nabíhal Lukáš Žáček, kterého ale srazil hostující brankář. Naštěstí se Žáček ze zákroku otřepal a pokračoval v utkání i nadále. Do šance v prvním poločase se také dostali hosté, kteří hezký rozehráli standardní situaci, jenž ale skončila u Davida Jurana. Pár minut před koncem poločasu vyrazil hostující brankář střelu Jana Pokorného k Jonášovi Morkusovi, ten ale zakončil mimo bránu a nakonec ještě pomezní odmával offside. Poslední slovo v prvním poločase měli hosté, kteří využili zmatků v našem vápně a už už se radovali, ale situaci David Juran zachránil a míč dostal do svých rukou. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 0:0.

Druhý poločas naši hráči opět zahájili aktivně. Byli více na míči, ale náznaky šancí končily nepřesnou přihrávkou nebo střelou mimo. V 53. minutě sehráli hezkou akci Morkus, Chyla a Zouhar, když poslední jmenovaný mířil těsně vedle brány. Říká se ale „nedáš, dostaneš”. A tak se v 55. minutě radovali hosté, když první střela na branku skončila za zády Jurana - 0:1. O deset minut později se po dlouhém držení míče a obehrávání soupeře znovu dostali do šance naši hráči, když poslal Pačovský centr přímo na hlavu Filipa Sznapky, který míč poslal jen do brankáře. Následovalo několik minut, kdy všechna zakončení hráčů Ráječka skončila na střeše haly nebo vůbec nedokázali zakončit. Do další z nadějných příležitostí se dostali až v 80. minutě, kdy Patrik Lidmila zahrával standardní situaci, kterou Michal Zouhar zakončil do tyče. Tato šance potvrdila gólový zmar našich hráčů. A tak v 90. minutě znovu úřadovali hosté, podruhé v druhém dějství se dostali k bráně a míč se dokutálel až za záda Davida Jurana - 0 : 2. Celkový zmar už jen dokonal Jakub Pačovský, který už v nastaveném čase stáhl hráče hostů unikajícího na prázdnou bránu. Hlavní rozhodčí Záleský tak neměl jinou možnost než ukázat Pačovskému kartu červené barvy. Nic podstatného už se po tomto zákroku nestalo, rozhodčí naposledy použil píšťalku a mohla propuknutí radost hostů z postupu do finále.

Hodnocení utkání očima Radima Chyly: Prvních 25 minut jsme hráli dobře, dostávali jsme se do šancí a měli jsme tlak, bohužel jsme branku nedali. Pak jsme měli pasáž kdy jsme začali hrát vzduchem stejně jako soupeř a k ničemu to nevedlo. Druhý poločas jsme si řekli, že začneme hrát tak jak umíme, řekl bych že nám to docela vyšlo. Chybělo nám kousek štěstí k tomu dát gól. Bohužel jsme dostali gól, protože jsme špatně nabrali hráče ve vápně. Potom jsme hráli o všechno. Nakonec nám dali druhý gól a bylo po všem. Myslím si ale že diváci nám nemůžou upřít snahu, nechalo se na hřišti všechno a za to bych chtěl všechny pochválit

Hodnocení utkání pohledem Jonáše Morkuse: Do utkání jsme vstoupili aktivněji než soupeř, dařila se nám kombinační hra a vytvořili jsme si pár zajímavých příležitostí. Soupeř ale okolo 25. minuty hru vyrovnal a zbytek poločasu byl hodně o osobních soubojích. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a dostávali jsme soupeře pod tlak ale bohužel se nám nepodařilo odvrátit míč po odraženém centru a soupeř vedl 0:1. My jsme ale nesložili zbraně a vrhli se ještě více do útoku a vytvořili jsme si několik šancí. V 80. minutě jsme hlavou po přímém kopu trefili pouze tyč a dorážka šla nad bránu. Bohužel se neujala ani žádná z dalších šancí. V závěru jsme už hráli na risk a tak nám dal soupeř druhou branku. Je to škoda protože jsme chtěli hrát finále poháru ale musíme jít dál. Myslím že jsme odehráli dobré utkání navzdory tomu že máme řadu zraněných hráčů.