Béčko se posunulo na první místo

B tým
sobota 04. května. 2024
Nikol Škvareninová

Béčko se posunulo na první místo

V sobotu 4. 5. 2024 sehrálo B mužstvo utkání 24. kola jako přímý souboj o první místo tabulky III. třídy s týmem z Vranové. A “béčko” potvrdilo svoji formu, když Vranovou dokázalo přehrát a dostali se tak na první místo.

SK Olympia Ráječko „B” - TJ Sokol Vranová

2 : 0 (1 : 0)

Střelci

Ráječko: 27’ Chyla Radim

66’ Štafa Tomáš (PK)

Vranová: -

Karty

Ráječko: 44’ ŽK Fojt Lukáš

57’ ŽK Neděla Martin

Vranová: 13’ ŽK Tesař Jaroslav

89’ ŽK Slechan Pavel

Sestavy

Ráječko: Juran David - Nyčyporčuk Rostislav, Tenora Jakub, Fojt Lukáš, Palacký Patrik (62’ Souček Jan), Kristián Doležal (81’ Hübner Tomáš), Neděla Martin (70’ Nečas Roman), Lidmila Patrik (62’ Zouhar Michal), Ťoupek Jakub (K), Štafa Tomáš, Chyla Radim (62’ Sznapka Filip)

Náhradníci: Cerhák Radim, Nečas Roman, Souček Jan, Kolář Jakub, Hübner Tomáš, Sznapka Filip, Zouhar Michal

Trenér: Tenora Jakub

Vranová: Doskočil Milan - Janíček Lubomír (57’ Slavíček Tomáš), Stöhr Roman, Štarha David (K), Stöhr Petr, Koudelka Ladislav (81’ Bauer Jakub), Slechan Pavel, Maresch Michal (60’ Luňáček Pavel), Šamšula Dominik, Karásek Jiří (81’ Řezník Petr), Tesař Jaroslav (57’ Tenora Lukáš)

Náhradníci: Bauer Jakub, Luňáček Pavel, Janků Petr, Slavíček Tomáš, Tenora Lukáš, Řezník Petr, Novotný Adam

Trenér: Krištof Aleš

První květnová sobota nabídla zajímavé utkání o první místo tabulky III. třídy, kdy naše B mužstvo na svém hřišti přivítalo dosud první celek tabulky Vranovou. Od počátku bylo jasné, že bude rozhodovat první branka. Oba týmy chtěly hrát fotbal, ne jen se zbavovat míčů. Což přineslo počáteční nervozitu, kdy se ani jedna strana nedokázala dostat do větších příležitostí. Celek z Vranová hrozil z nebezpečných míčů za obranu, ale nakonec to byl náš tým, který se jako první dokázal v 27. minutě prosadit. A to když se centr Patrika Palackého dostal k Radimu Chylovi, který potvrdil svoji kvalitu, zpracoval míč a nedal brankáři šanci - 1 : 0. Tento gól soupeře z Vranové znervózněl a už se tak často nedostávali do útočných akcí. Naopak náš tým získal převahu, kterou ale nedokázal do konce poločasu proměnit v góly. A tak se šlo do šaten za stavu 1:0.
Druhý poločas začal tak, jako skončil ten první. Naše “béčko” se čím dál více dostávalo do příležitostí, které ale buď končily nepřesnou přihrávkou nebo zakončením. Další gólovou šanci přinesla až 66. minuta, kdy rozhodčí odpískal penaltu za hraní rukou. Míč na penaltový puntík si postavil nejlepší střelec týmu i soutěže Tomáš Štafa a nemýlil se - 2 : 0. Gól do sítě hostů jen pohřbil další snahy týmu z Vranové, který už se potom jen stěží dostával na útočnou půlku hřiště natož do šancí. A protože náš tým už nedokázal dostat další míč do sítě, bylo utkání ukončeno po 90 minutách za stavu 2 : 0. B tým se díky tomuto vítězství dostal na první místo tabulky, které už nebudou chtít pustit.
Další utkání sehrají hned ve středu 8. 5., kdy přivítají na svém hřišti celek z Adamova.


Hodnocení utkání očima hrajícího trenéra Jakuba Tenory: V utkání proti Vranové šlo o přímý souboj o 1. místo v tabulce, kdy Vránová měla 2 body k dobru a tím pádem jim stačila remíza, podle toho vypadal i začátek utkání, kdy soupeř výborně bránil a spoléhal na protiútoky. Skórovat přes vranovskou defenzivu se nám podařilo v 27. minutě, kdy si s obránci poradil zkušeně Radim Chyla. Ovšem hra hostů se do konce první půlky nezměnila a my se snažili dobývat. V druhém poločase s postupem času se Vranová snažila více útočit a tím odkryvála více prostoru a přišly šance pro nás, které zůstaly nevyužity. Pojistku přidal Štafik v 66. minutě a pak už Vranová zkoušela vabank s dlouhými nakopy za obranu, které jsme si pohlidali a tak na konci 90. minutě svítilo skóre 2:0 a my se konečně dostali zpět na první místo.

Hodnocení utkání pohledem Lukáše Fojta: Od začátku utkání bylo vidět ze si soupeř z vranové přijel k nám pro bod za remízu a podle toho to také ze začátku vypadalo naštěstí se nám podařilo prosadit a trosku rozvázat jejich obranu což nebylo zrovna jednoduché ale po vstřelené brance bylo jasné ze soupeř bude muset začít trosku hrát a ze nám se uvolní trosku více místa před jejich vápnem , osobně si myslím ze jsme je v zápase moc nikam nepustili a kdybychom zužitkovali další naše šance jak už na konci 1 poločasu tak i na začátku druhého poločasu tak by bylo po zápase mnohem dřív , naštěstí jsme přidali druhy gól a závěr utkání si už pohlídali a vrátili se zaslouženě do čela tabulky .

Celá fotogalerie od NickiPhoto: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/11411294

Novinky


Zobrazit další novinky