V souboji rezerv úspěšnější ta naše

B tým
sobota 20. dubna. 2024
Nikol Škvareninová

V souboji rezerv úspěšnější ta naše

V sobotu 20. 4. 2024 sehrálo naše B mužstvo utkání 22. kola III. třídy na domácím hřišti proti B mužstvu týmu z Bořitova. A po úvodních rozpacích a hře, která nebyla moc zajímavá ani pro těch pár diváků, nakonec utkání dopadlo v podstatě jednoznačně ve prospěch našeho týmu.

SK Olympia Ráječko „B” - TJ Sokol Bořitov „B”

8 : 1 (3 : 0)

Střelci

Ráječko: 28’ Štafa Tomáš

40’ Sehnal Martin

43’ Štafa Tomáš

49’ Ťoupek Jakub

53’ Fojt Lukáš

59’ Štafa Tomáš

76’ Palacký Patrik

87’ Bartoš David

Bořitov: 54’ Jakubec Libor

Karty

Ráječko: 39’ ŽK Neděla Martin

Bořitov: 23’ ŽK Jakubec Libor

64’ ŽK Ostrý Mikuláš

Sestavy

Ráječko: Včelař Adam - Cerhák Radim, Tenora Jakub, Nyčyporčuk Rostislav - Doležal Kristián, Neděla Martin (46’ Palacký Patrik), Ťoupek Jakub (K), Fojt Lukáš (78’ Bartoš David), Souček Jan (78’ Sedláček Michal) - Sehnal Martin (62’ Nečas Roman), Štafa Tomáš

Náhradníci: Mikulášek Miroslav, Nečas Roman, Palacký Patrik, Sedláček Michal, Bartoš David

Trenér: Jakub Tenora

Bořitov: Spohner Radek - Hlaváček Tomáš (46’ Machorek Jakub), Petrák Lukáš (K), Daška David, Kubát Roman (74’ Žid Tomáš), Modrák Karel, Krejsta Stanislav (46’ Marek Jaroslav), Ostrý Mikuláš, Ostrý Zbyněk, Petrák Pavel (60’ Kubín Vojtěch), Jakubec Libor (74’ Gric Dominik)

Náhradníci: Kubín Vojtěch, Žid Tomáš, Machorek Jakub, Gric Dominik, Marek Jaroslav, Vorlický Michal

Vedoucí: Fojt Jan

V sobotu 22. dubna nastoupilo naše béčko do zápasu proti B týmu Bořitova. V tomto utkání se po dvouzápasové pauze vrátil do branky Adam Včelař a Martin “Luďa” Neděla se tak mohl představit na postu pro něj přece jen trošku typičtějším. Vzhledem k počasí se nedala očekávat velká fanouškovská návštěva a tak těch “pár” diváků první půl hodiny sledovalo celkem nezáživný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Skóre prolomil ve 28. minutě nejlepší střelec našeho týmu a celé soutěže Tomáš Štafa. Gólem pomohl smazat nervozitu a od toho okamžiku měl náš tým přece jen lehce navrch, což potvrdil o dvanáct minut později, když po hezké souhře Honzy Součka a Tomáše Štafy dostal míč za záda hostujícího brankáře Martin Sehnal - 2:0. A o tři minuty bylo pro náš tým ještě veseleji, když se podruhé v utkání trefil přesně Tomáš Štafa. Po těchto dvou gólech už byla vidět značnější převaha našeho týmu, hostující tým jako by nechtěl hrát fotbal a jen očekával, kolik gólů dostane. Do poločasu už ale žádný gól ze sítě nelovili a tak se šlo do šaten za stavu 3:0.
Do druhého poločasu vstoupili hosté o něco lépe a snažili se alespoň trochu hrát, i přesto ale zahrozil náš tým, když ve 49. minutě krásnou střelou z dálky zvýšil na 4:0 Jakub Ťoupek. A o čtyři minuty později bylo skóre ještě jednoznačnější, to když dokázal dostat míč do sítě Lukáš Fojt. V 54. minutě se i přes herní převahu našeho týmu dokázali prosadit hosté, když hostující střelu Adam Včelař jen vyrazil k Liboru Jakubcovi, který snížil na 5:1. Místo aby hosté využili toho, že překvapili gólem, byli to do konce utkání už jen naši hráči, kteří mířili přesně do brány. Nejprve se v 59. minutě završil hattrick Tomáš Štafa. O patnáct minut později dokázal jednu ze svých šancí využít Patrik Palacký - 7:1. A naposledy přesně zamířil v 87. minutě David Bartoš, který ukázal kvalitu hráče A týmu a nedal hráčům ani brankáři šanci gólu zabránit. Po devadesáti minutách svítilo na tabuli konečné skóre 8:1.

Hodnocení utkání pohledem hrajícího trenéra Jakuba Tenory: Domácí zápas s Bořitovem byl prvních 20 minut z naší strany uspěchaný se spoustou zkažených přihrávek. Naštěstí nás uklidnil gól na 1:0 a do poločasu jsme stihli navýšit náskok na 3:0. Druhý poločas soupeřovi postupně docházely síly a i přes inkasovaný gól jsme nakonec zápas lehce zvládli s výsledkem 8:1. Příští týden zajíždíme do Letovic, kde se utkáme s Boskovicemi C.

Hodnocení utkání očima střelce čtvrtého gólu Jakuba Ťoupka: Zápas jsme zvládli velice dobře. Soupeř celkem překvapivě po prvním gólu přestal klást veškerý odpor a my jsme si tak mohli hrát svoji hru. Kdybychom proměňovali šance rozdíl by mohl být ještě větší, i tak si ale zaslouží cely tým pochvalu. Taky se nám povedla všechna střídání, kdy kluci svým pohybem přehrávali soupeře a vytvářeli další šance.Vyzdvihnout bych chtěl ještě diváky, kterých přišlo, i přes velice nepříznivé podmínky, přes 60.

Novinky


Zobrazit další novinky