B mužstvo si proti poslednímu týmu zastřílelo

B tým
neděle 05. listopadu. 2023
Nikol Škvareninová

B mužstvo si proti poslednímu týmu zastřílelo

V neděli 5. 11. 2023 nastoupilo B mužstvo k utkání 14. kola III. třídy proti soupeři z Lysic, který se krčí se ziskem 0 bodů na posledním místě tabulky. A ač chvíli trvalo než se náš tým rozehrál a rozstřílel, tak nakonec hráči z Lysic odjeli s velkým debaklem.

SK Olympia Ráječko „B” - TJ Sokol Lysice

9 : 0 (3 : 0)

Střelci

Ráječko: 16` Štafa Tomáš

19` Štafa Tomáš

27` Neděla Martin

49` Štafa Tomáš

50` Doležal Kristián

57` Fojt Lukáš

61` Štafa Tomáš

80` Ťoupek Jakub

81`Ťoupek Jakub

Lysice: -

Karty

Ráječko: 54` ŽK Zach Daniel

65` ŽK Neděla Martin

72` ŽK Palacký Patrik

Lysice: -

Sestavy

Ráječko: Včelař Adam - Cerhák Radim (58` Sedláček Michal), Zach Daniel, Kolář Jakub (46` Hübner Tomáš) - Palacký Patrik, Neděla Martin, Perout Jiří (46` Souček Jan), Tenora Jakub (46` Doležal Kristián), Ťoupek Jakub - Prudil David (42` Fojt Lukáš), Štafa Tomáš

Náhradníci: Doležal Kristián, Tavares Bettencourt Josué Micael, Fojt Lukáš, Hübner Tomáš, Souček Jan, Sedláček Michal

Trenér: Tenora Jakub

Lysice: Lorenc Jan - Dolníček Filip (K), Sekený Martin (46` Ondra Antonín), Dostál Vlastimil (28` Hložek Michal), Dolníček Jakub, Husák Martin (85` Kotlán Jiří, Trávníček Zdeněk, Sedlák Pavel (46` Pištěk Michal), Maršálek Jakub, Libiš Štěpán, Tobiáš Jan

Náhradníci: Pištěk Michal, Kotlán Jiří, Hložek Michal, Ondra Antonín

Vedoucí: Dvořáček Radek

V posledním domácím utkání byl náš tým proti týmu z Lysic velkým favoritem, protože každý z týmů se nachází na opačném konci tabulky. Počátek utkání byl ve znamení nervozity a nerozehranosti, kdy se hosté dokonce dostali ke střele, která mířila nad branku. Poté už ale převzali otěže utkání naši hráči, kdy střelu Kuby Tenory brankář v 9. minutě dokázal chytit. Poté ale následovala pětiminutovka souhry Tenory se Štafem, kdy druhý jmenovaný nedokázal míč hned třikrát dostat do sítě. Čtvrtý pokus už ale byl ve 14. minutě úspěšný, kdy Kuba Tenora dostal míč k Tomáši Štafovi a ten mířil na zadní - 1:0. O minutu později se dostal do šance Prudil po přihrávce Martina Neděly, ale brankář dokázal odvrátit na roh. V 19. minutě předvedl krásnou sóloakci Patrik Palacký, který prošel přes několik hráčů hostí a přihrál Štafovi, který uklízet míč do prázdné brány - 2:0. Po necelé půlhodině hry chodil míč do hry Tenora, k míči se dostal ve vápně Martin Neděla, který dokázal prostřelil brankáře - 3:0. V poslední minutě prvního poločasu poslal krásný míč Jakub Ťoupek na Tenory, který dával Štafovi před prázdnou bránu, pomezní ale zvedl praporek a tak gól pro offside neplatí. Naše B mužstvo tak odcházelo do šaten s třígólovým náskokem.

Do druhého poločasu náš tým vstoupil stejně jako ten první skončil a už čtyři minuty po zahájení se měnilo skóre znovu, kde šel Tomáš Štafa sám na brankáře a byl už potřetí úspěšný - 4:0. A o minutu později lovili hosté míč ze sítě znovu. To když rozehrál Patrik Palacký na Součka, který přihrál Kristiánu Doležalovi, který zamířil přesně - 5:0. V 55. minutě se do náznaku šance dostali také hosté díky standardní situaci, která mířila těsně vedle. Bohužel pro hosty se ale měnilo skóre znovu ve prospěch domácích, kdy se po centru Palackého dostal k míči Lukáš Fojt, který poslal střelu do sítě - 6:0. Po patnácti minutách hry zvýšil Štafa svůj náskok na čele střelců III. třídy o další gól po přihrávce Fojta - 7:0. Kdyby měly být zmíněny všechny šance našeho týmu, těžko by stačil jeden arch. V 77. minutě zahrávali hosté z Lysic roh, kdy ale po skrumáži dokázal Adam Včelař vyrazit. A poté přišla dvouminutovka Jakuba Ťoupka, který nejprve získal míč, nabíhal sám a nedal brankáři šanci - 8:0. A o minutu později se měnilo skóre naposledy, kdy gólman odkopal míč jen na Ťoupka, který si všiml, že je daleko z brány a poslal mu z dálky míč hned zpět, ten skončil opět v síti - 9:0. V posledních deseti minutách už se stav nezměnil a hosté tak z hřiště z Ráječka odjížděli s devítigólovým ranečkem. V posledním kole podzimu zajíždí B mužstvo na půdu Adamova, který dokázal porazit pouze hráče Lysic.

Hodnocení utkání očima trenéra Jakuba Tenory: Poslední domácí zápas podzimu nás čekal celek z Lysic, který zatím neuhrál žádný bod. Nicméně jsme nechtěli soupeře podcenit a chtěli hrát od začátku nátlakovou hru. První šance zůstaly nevyužity, nicméně do poločasu jsme stihli vstřelit 3 branky. Druhy poločas jsme měli pod kontrolou a vyhráli utkání 9:0. Chtěl bych pochválit soupeře, který jako nováček v soutěži, kdy po 10 letech opět založili mužský fotbal zatím nebodovali, nicméně herní projev nebyl špatný. Ani za velmi nepříznivého výsledku se nevzdali a neuchylovali se k nějakým zákeřným faulum, spíše naopak. Mají tam kluky který podali velmi kvalitní výkon a věřím, že po zimní přípravě budou v soutěži body sbírat.

Hodnocení utkání pohledem brankáře Adama Včelaře: Byl to další ze zápasů, který jsme odehráli z většiny s balónem v našem držení. Jako vždycky když hrajeme se soupeřem, se kterým víme že bychom měli vyhrávat, jsme si řekli že chceme po prvním poločase mít zápas pod kontrolou a pohodlně vést, což se nám v neděli povedlo. Do druhého poločasu nastoupilo několik střídajících a zápas pokračoval v naší režii, ještě více než v prvním poločase. Já jsem osobně moc na práci neměl, ale kluci zápas nepodcenili a všichni hráli dobře. Jedinou kaňkou je zranění Davida Prudila, který se snad brzy zotaví. Věřím, že pokud takhle odehrajeme poslední kolo v Adamově příští týden, tak odejdeme s další vysokou výhrou a úspěšně zakončíme podzim.

Hodnocení utkání očima Radima Cerháka: K poslednímu domácímu utkání jsme přivítali tým z Lysic. Dnešním úkolem bylo nepodcenit soupeře, jelikož Lysice na své body čekají už dlouho. Utkání začalo bojovně, kdy se nám Lysice snažily znepříjemnit hru. V 16. minutě otevřel skóre Štafík (Tomáš Štafa) a gólový kolotoč se rozjel. Po třetím gólu, který vstřelil Luďa (Martin Neděla) se hra uklidila a hráli jsme tak jak bylo potřeba. Druhý poločas jsme měli pod kontrolou, a než si člověk stihl dojít pro pivo, tak to bylo 5:0. Hra byla z velké části v naší režii, ale pochválit musím i tým z Lysic, který se snažil a ukázal, že v budoucnu to s ním týmy nebudou mít vůbec lehké. Chtěl bych pochválit všechny hráče. Výsledek 9:0 je super a doufám, že ve stejném duchu bude i zápas, který nás čeká příští týden v Adamově. Naši kluci hráli dobře a myslím, že jsme se výborně rozloučili posledním zápasem doma v podzimní části sezóny.

Odkaz na fotogalerii: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/10627643

Novinky


Zobrazit další novinky