Poslední utkání podzimu doma jednoznačně patřilo našemu týmu

A tým
neděle 05. listopadu. 2023
Nikol Škvareninová

Poslední utkání podzimu doma jednoznačně patřilo našemu týmu

V neděli 5. 11. 2023 netradičně dopoledne nastoupilo A mužstvo k utkání prvního kola KP proti týmu z Bosonoh. A ač šlo o první kolo, tak nedělní utkání bylo posledním utkáním podzimu na domácím hřišti. A náš tým potvrdil roli mírného favorita, i přesto, že to byli hosté, kdo první vstřelil branku.

SK Olympia Ráječko - FK SK Bosonohy

4 : 1 (1 : 1)

Střelci

Ráječko: 41` Zouhar Michal

72` Zouhar Michal

87` Chyla Radim

90` Lidmila Patrik

Bosonohy: 11` Lerch Stanislav

Karty

Ráječko: 54` ŽK Sedlák Jakub

Bosonohy: 22` ŽK Dedič Pavel

35` ŽK Šíma Jiří

54` ŽK Svoboda Martin

65` ŽK Táborský Petr

Sestavy

Ráječko: Juran David - Sedlák Jakub (K), Holík Jan, Maňoušek Marek - Bartoš David, Zouhar Michal (81` Michna Filip), Horáček Jan, Pačovský Jakub (66` Morkus Jonáš) - Lidmila Patrik, Tenora Jakub (66` Chyla Radim), Žáček Lukáš (76` Morkus Matěj)

Náhradníci: Včelař Adam - Michna Filip, Chyla Radim, Ťoupek Jakub, Morkus Jonáš, Morkus Matěj, Huška Jiří

Trenér: Huška Jiří

Bosonohy: Oros Mykhailo - Šíma Jiří (81` Tofl Michal), Hladký Marcel (K), Lukšija Tarik, Dohnal Pavel (46` Táborský Petr), Osladil Ondřej, Varga David (81` Pakosta Michal), Pelán Štěpán, Svoboda Martin (81` Černý Josef), Dedič Pavel, Lerch Stanislav

Náhradníci: Slovák Tadeáš - Černý Josef, Táborský Petr, Tofl Michal, Pakosta Michal

Trenér: Šíma Jiří

Do nedělního utkání vstupovali naši hráči jako mírní favorité, i vzhledem k tomu, že v posledních dvou vzájemných utkáních zvítězili vždy domácí. I úplný počátek utkání tomu napovídal, kdy hned ve 2. minutě mířil Patrik Lidmila těsně vedle. Poté ale převzali otěže hosté, kteří v 11. minutě zahrávali rohový kop, kdy si míč našel hlavou Stanislav Lerch a zamířil přesně - 0:1. Gól probral naše hráče, kteří se začali více dostávat do šancí, kdy hned po minutě poslal míč Kuba Tenora na Žáčka, který odcentroval do vápna, kde sklepnutí Bartoše hosté dokázali odvrátit. V 18. minutě naše A mužstvo sehrálo rychlý brejk, kdy Maňoušek dával na Pačovského, který mu vrátil zpět, avšak brankář hostí tuto šanci chytá. Do další větší šance jsme se dokázali dostat ve 37. minutě, kdy Bartoš zahrával standardní situaci, kterou hosté odvrátili pouze k Horáčkovi, jehož střela mířila nad. O čtyři minuty později se už ale náš tým mohl radovat, když si ř navedl míč až do malého vápna, kde střelou na zadní tyč nedal šanci brankáři hostů - 1:1. A když minutu před koncem poločasu byla střela hostů zblokována, šlo se do šaten za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým rozhodnutý strhnout misky vah na svoji stranu, kdy hned v 50. minutě zahrával David Bartoš standardní situaci, kterou ale hosté dokázali odvrátit na roh. O pět minut později zahrávali také hostující Šíma zahrál standardku na Ondřeje Osladila, který mířil jen těsně vedle Juranovy branky. V 63. minutě se zase do větší šance dostali domácí, kdy prokázali fungující spolupráci Horáček, Lidmila a Bartoš, který centroval na druhého jmenovaného, jehož střela mířila jen do brankáře. Ale o deset minut později se už mohli domácí fanoušci radovat, kdy byl opět úspěšný Michal Zouhar, který střelu propasíroval až za záda gólmana - 2:1. A ač bychom čekali, že hosté budou chtít utkání minimálně srovnat, tak se k žádným šancích nedostávali. Hra se přelévala ze strany na stranu, spíše od vápna k vápnu a nebyla k vidění žádná velká příležitost. Až pět minut před koncem zahrozili opět naše mužstvo, kdy měl velkou příležitost Matěj Morkus, který ale zakončil pouze do brankáře. Místo závěrečného tlaku hostů, ale přišla jejich chyba, kdy zavázal hostující brankář, k míči se dostal Radim Chyla a zakončoval do prázdné brány - 3:1. A ještě než zazněla píšťalka rozhodčího ukončující utkání, dostal se k míči Michna, který přihrál Patriku Lidmilovi, jenž zakončil přesně a potvrdil tak vítězství našeho týmu - 4:1. Nic dalšího už se nestalo a tak odjeli hosté z Bosonoh poraženi.

Hodnocení utkání pohledem trenéra Jiřího Hušky: Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, kdy jsme byli aktivní a drželi míč, vytvořili jsme si i dvě brankové příležitosti. Paradoxně se do vedení dostal soupeř, když vstřelil branku z prvního rohu. My vyrovnali po pěkné kombinační akci. Zbytek poločasu byl vcelku vyrovnaný bez vážnějších šancí. O poločase jsme kluky nabádali k větší trpělivosti, jelikož některá řešení v prvním poločase byla zbytečně zbrklá. Začátek druhého poločasu byl od nás vlažnější a Bosonohy nás přehrávali. Od cca 65 minuty se obraz hry obrátil a byli jsme dominantní a díky střele z vápna a mírné teči jsme se dostali do vedení. V závěru jsme náskok díky naší aktivitě ještě navýšili. Musím dnes pochválit všechny hráče a hlavně ty střídající, kteří k tomu přistoupili skvěle a naši hru hodně oživili. Byť výsledek vypadá jednoznačně, tak to bylo velmi těžké utkání na těžkém terénu.

Hodnocení utkání očima dvougólového střelce Michala Zouhara: Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že nás nečeká nic lehkého na podmáčeném hřišti. Přijel k nám soubojově dobře připravený tým, který potřeboval bodovat. Začátek zápasu nám vyšel, když jsme do 2 minuty zápasu měli dvě velké šance, které jsme bohužel neproměnili. Následně se hra vyrovnala a soupeř vstřelil z rohového kopu první gól zápasu. Do poločasu jsme byli aktivnější tým na balonu a naštěstí se nám podařilo vyrovnat těsně před koncem. V druhé půli už byl zápas vyrovnanější. My jsme drželi balon a soupeř hrozil víc z nakopávaných balonů a standardek. První velkou šanci druhé poloviny měl soupeř, který myslím nastřelil tyč z boku brány. Pak už jsme hrozili jenom my. Dali jsme vedoucí gól a následně přidali další dva rychlé uklidňující. Předvedli jsme dobrý týmový výkon. Myslím, že i herně to bylo kvalitní a doufám, že na to navážeme i v posledním podzimním zápase.

Hodnocení utkání z pohledu Jakuba Pačovského: Smolná prohra 2:1 nás v Rousínově hodně mrzela, jelikož jsme chtěli v posledních zápasech podzimní části dotáhnout naši vítěznou šňůru. Do zápasu s FK Bosonohy jsme tedy nastupovali s jasným cílem - navázat na předchozí dobré výsledky. Začátkem zápasu jsme působili ospalým dojmem a nedařilo se nám tak dobře kombinovat. Naši hru ztěžoval také terén, který byl po vydatných deštích měkký a podmáčený. Soupeř se v úvodních minutách prosadil po dobře zahraném rohovém kopu. My jsme se tím ale nenechali rozhodit a po většinu zápasu jsme diktovali tempo hry. Po mnoha neproměněných příležitostech jsme koncem prvního poločasu vyrovnali gólem Michala Zouhara. V druhém poločase jsme pak přidali další 3 branky, na kterých se výrazně podíleli kluci, kteří vystřídali a oživili hru. Nicméně musím říct, že i přes to, že soupeři patří spodní příčky tabulky, hráli kvalitní a především bojovný fotbal. V posledním zápase zajíždíme na půdu Lednice a věříme, že úspěšně zakončíme podzimní část sezóny.


Fotogalerie na webu: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/10623883

Novinky


Zobrazit další novinky