B tým bez ztráty kytičky

B tým
neděle 10. září. 2023
Nikol Škvareninová

B tým bez ztráty kytičky

V neděli 10. 9. 2023 po utkání A týmu nastoupilo ke svému utkání i B mužstvo, a to proti týmu ze Svitávky. A ač šlo o vyrovnané utkání, tak se rezervě podařilo přece jen podařilo vstřelit o jednu branku více a po pěti kolech je stále neporažena.

SK Olympia Ráječko „B” - SK Moravan Svitávka

2 : 1 (1 : 1)

Střelci

Ráječko: 1` Sehnal Martin

63` Sehnal Martin

Svitávka: 45` Chaloupek Filip

Karty

Ráječko: -

Svitávka: 12`ŽK Chloupek Filip

Sestavy

Ráječko: Včelař Adam - Cerhák Radim (63` Sedlák Jakub), Palacký Patrik, Kolář Jakub (46` Bartoš David) - Fojt Lukáš, Perout Jiří (46` Štafa Tomáš), Neděla Martin (K), Ťoupek Jakub, Sambú Iaia (27` Doležal Kristián) - Tenora Jakub, Sehnal Martin

Náhradníci: Sedlák Jakub, Bartoš David, Štafa Tomáš, Sedláček Michal, Doležal Kristián

Trenér: Tenora Jakub

Svitávka: Pavel Martin - Bednář Vít (K), Bednář Šimon, Kamenický Tomáš, Prudký Tomáš, Horák Vladan, Novák Tomáš, Choruk Taras (74` Hruška Karel), Chloupek Filip, Peňáz Ivo (74` Bureš Lukáš), Slavchev Biser Yordanov (66` Šacher David)

Náhradníci: Šacher David, Hruška Karel, Bureš Lukáš, Skřička Martin, David Petr

Trenér: Pavel Martin

V neděli 10. 9. 2023 nastoupilo B mužstvo do domácího utkání 6. kola III. třídy proti týmu SK Moravan Svitávka. Už před utkáním bylo vzhledem k postavení obou týmů v tabulce jasné, že půjde o zajímavé utkání, které bude mít jistou kvalitu. A do tohoto utkání vstoupilo lépe naše B mužstvo, když už ve 2. minutě po zmatcích ve vápně přesně zamířil Martin Sehnal 1:0. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, občas se objevil nějaký nedůraz, který ale zůstal nepotrestán i díky zákrokům brankářů. Ve 21. minutě využili hosté dlouhého nákopu, ze kterého dokázali vytěžit střelu, kterou ale Adam Včelař pohotově chytá. Ve 30. minutě se opět do šance dostali hosté, po rychlé akci hasí domácí Jakub Kolář na roh. Chvíli na to se ale do příležitosti dostává také naše B mužstvo, kdy vystřelil Martin Sehnal a jeho střela skončila na tyči. Předchozí naše neproměněné šance trestají ve 45. minutě hosté, kdy nechá obrana naběhnout hosty samotné, Chloupek Filip srovnává a do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstupujeme se dvěmi změnami v sestavě a v jiném rozestavení. Ale obraz hry se nemění, objevují se ať už větší či menší šance na obou stranách, přičemž ale náš tým má přece jen o trochu více ze hry. V 50. minutě střílí Štafa na bránu, ale hostující brankář Martin Pavel střelu chytá. V 63. minutě už se můžeme radovat. Tím, kdo přesně zamířil je opět Martin Sehnal a tak si do zbytku zápasu nesené výhodu jednoho gólu. A když v 88. minutě trénuje hostující hráč Lukáš Bureš pouze břevno, je už jasné, že si i z pátého zápasu odneseme všechny tři body za vítězství 2:1.

Hodnocení utkání očima domácího trenéra Jakuba Tenory: Další domácí zápas nás čekala Svitávka a právem byl tento zápas označen jako šlágru kola. My do zápasu vstoupili jak nejlépe to šlo a ve druhé minutě jsme vedli po gólu našeho veterána Sehnálka. Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem na hřišti, ale poté nás začal soupeř přehrávat a vytvořil si gólové šance, jednu z nich ve 44. minutě proměnil, a tak se do kabin šlo s výsledkem 1:1. Druhý poločas jsme zlepšili přihrávky a snažili se více držet míč a kombinovat. Vytvořili jsme si gólové příležitosti, ale brankář hostí Svitávku podržel, krátký byl akorát na střelu Sehnálka, který nás dostal opět do jednobrankového vedení. Další neproměněné šance nás mohly stát vítězství, protože v 89. minutě hostující útočník nastřelil břevno. Tak po posledním hvizdu rozhodčího svítil na světelné tabuli výsledek 2:1 pro nás. Musím pochválit Svitávku za předvedenou hru, se silnějším soupeřem jsme zatím nehráli. Na dnešní zápas přišlo přes 200 diváků, což je na III. třídu nevídané (kvalita zápasu odpovídala spíše vyšší soutěži) Velký počet diváků přijel podpořit hosty a byli hodně slyšet, vytvořili tím během zápasu skvělou atmosféru a právem si zasloužili po konci utkání potlesk. Děkujeme Svitávce za super zápas a přejeme hodně štěstí v těch dalších.

Utkání pohledem hostujícího trenéra Martina Pavla: Změřili jsme síly s velmi kvalitním protivníkem, zřejmě nejsilnějším z celé soutěže, který ještě loni hrál 1.B třídu. Proč takový playeři, hrají jen III. třídu, si musí odpovědět sami domácí, avšak pro náš tým to byla vynikající zápasová zkouška a ukázala, že se můžeme měřit i s výrazně kvalitnějšími týmy. Vždyť někteří hráči soupeře nastupují pravidelně v krajském přeboru. To jen vyzdvihuje náš dnešní výkon, který byl podpořen dobrou organizací naší hry. Škoda jen toho výsledku, za dnešní výkon bychom si nějaký bod odvést zasloužili. I tak by měl ale být povzbuzením na kterém se dá stavět. Děkujeme všem fanouškům za podporu a za velmi příjemnou kulisu , kterou tomuhle zápasu dali. Před takovou návštěvou je radost hrát.

Fotogalerie od NickiPhoto: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/10355279#check-duplicates

Novinky


Zobrazit další novinky