B tým po minulé domácí prohře dokázal naplno bodovat

B tým
neděle 21. května. 2023
Nikol Škvareninová

B tým po minulé domácí prohře dokázal naplno bodovat

V neděli 21. 5. 2023 odehrálo “béčko” utkání proti týmu z Lelekovic, za které ještě na podzim nastoupil trenér A týmu Jiří Huška. A byli v tomto utkání úspěšnější i přes to, že dohrávali v 10 po zranění Vaška Kolomazníčka.

SK Olympia Ráječko „B” - AC Lelekovice

3 : 1 (1 : 0)

Střelci

Ráječko: 11’ Sehnal Martin

51’ Bartoš Martin

90’ Štafa Tomáš

Lelekovice: 85’ Kuba Petr


Karty

Ráječko: -

Lelekovice: 90+2’ Skoumal Tomáš


Sestavy

Ráječko: Včelař Adam - Kolomazníček Václav, Bartoš Martin, Tenora Jakub, Sígl Martin - Ťoupek Jakub, Hübner Tomáš, Koňařík Daniel, Souček Jan - Sehnal Martin, Štafa Tomáš (K)

Na střídání: Perout Jiří

Trenér: Tenora Jakub

Lelekovice: Vičar Adam - Kozumplík Karel, Bílý Robert, Stříž Boris, Šuler David, Skoumal Lukáš (14’ Balabán Kryštof (60’ Machát Richard)), Venený Petr (K), Hovhannisjan Levon, Konečný Jakub, Kuba Petr, Skoumal Tomáš

Na střídání: Balabán Kryštof, Machát Richard

Trenér: Macík Milan

Hodnocení utkání pohledem domácího hrajícího trenéra Jakuba Tenory: K zápasu s Lelekovicemi jsme se opět potýkali s velkou marodkou. Nakonec se nás sešlo jedenáct, tak jsme mohli hrát. Chtěli jsme doma po delší době získat všechny tři body a myslím, že to bylo od první minuty znát. Byli jsme lepší a nebezpečnější. Po krásné akci z pravé strany jsme se v 10. minutě po hlavě Sehnálka (pozn. Martin Sehnal) dostali do vedení. Soupeř také hrozil, ovšem ve formě chytajícího Adama neměl šanci propálit, do kabin se šlo s nejtěsnějším rozdílem. Na začátku druhého poločasu po standardní situaci přidal druhý gól Baris (pozn. Martin Bartoš) a opět jsme mohli být o něco klidnější. Tedy alespoň do 70. minuty, kdy se zranil Vašek Kolomazníček a my dohrávali v 10. Z rohu soupeř snížil na 2:1 a měl převahu. Naštěstí v 90. minutě přidal finální pojistku Štafik a my zápas zvládli. Jsem pyšný na všechny hráče, protože dnes se makalo na 100% a nasazení bylo znát. Přál bych si, abychom v každém zápase byli tak urputní a hladoví po vítězství. Na výkon budeme chtít navázat příští týden ve Veverské Bítýšce.

Hodnocení utkání střelcem druhého gólu Martinem Bartošem: Domácí utkání se soupeřem z Lelekovic byla pro nás povinnost vyhrát, jelikož poslední zápasy se vůbec nepovedly. Myslím, že to byla naše druhá domácí výhra v jarní části, což je málo. K soupeři jsme nastupovali a respektem, ale spíš jsme si to chtěli užít a i přes nízký počet hráčů (11 bez náhradníků) zvítězit. První poločas byl dle mého názoru pod naší kontrolou, soupeře jsme k ničemu nepustili, za to naše ofenzíva pálila šance jako vždycky :-). Po krásné akci a centru Štafíka se nádherně naskočil na míč Martin Sehnal a hlavou neomylně zavěsil. Další příležitosti zůstaly bohužel nevyužité. V poločase jsme si vzali rady našeho mladého trenéra k srdci a hráli takticky (chytře). Ve druhé polovině zápasu jsme zatlačili soupeře na jeho území a po standardní situaci přízemní střelou přidali druhou branku. Po delší době v dresu Ráječka jsem se ukopl :-) Ke konci utkání soupeř začal riskovat a my zase začali zahazovat šance, čímž vznikal tlak na naši obranu a při jednom zákroku se bohužel zranil Vašek. Snad to nebude nic vážného a zase brzy vyběhne na trávník! Přeji za všechny brzké uzdravení :-) V posledních minutách soupeř snížil z rohu na rozdíl jedné branky a dalo mu to sílu do závěru. Výborně nás podržel brankář Adam Včelař, který po celý zápas dával týmu jistotu. V poslední minutě základní hrací doby po soupeřově rohu, kdy na pomoc přišel i hostující brankář, kolega ze stoperské dvojice Jamaj (pozn. Jakub Tenora) odkopal míč tak přesně, že našel konečně dobře postaveného Štafika a ten rozhodl po úniku do prázdné branky. Poté sudí zápas ukončil a my si zase zabékali konečně :-) Zbývající tři zápasy budou hodně náročné, jelikož má áčko i béčko spousty zraněných a hráčů do pole je málo. Každopádně je zvládneme, co nejlépe to půjde, ale do příští sezóny je potřeba rozšířit hráčskou základnu. Já už to nevytrhnu. Po konci jarní části bych rád ukončil v Ráječku svoji bohatou “kariéru” a ještě si rád kopnul někde v nižší soutěži. Tímto chci poděkovat, že to se mnou ještě vydrželi a vydrží ty tři zápasy, co ještě zbývají.


Hodnocení utkání očima nejlepšího střelce I.B třídy Tomáše Štafy: S Lelekovicemi jsem z mého pohledu předvedli nadprůměrný výkon. Podařilo se nám dát celkem rychle branku po centru na Martina, který si hlavou poradil a to nás dost uklidnilo. I když mohl první poločas dopadnout i opačně, nebýt Adama, který vychytal tři tutovky hostí a dostal jedno břevno. Ve druhém poločase se nám povedlo přidat další branku, když si Bary (pozn. Martin Bartoš) zpracoval míč na penaltu a levačkou tam poslal “angličáka”. Potom se nám teda bohužel zranil levý obránce Vašek a jelikož nebylo koho střídat, dohrávali jsme asi 20 minut v deseti. Naštěstí jsme měli dvoubrankový náskok a proto se to nezdálo být až tak zlé. To se ale změnilo, když se druhý poločas chýlil ke konci a my jsme nedokázali uhlídat hráče při rohovém kopu, který hlavičkoval sám. 2:1. To soupeře nakoplo a ten se hnal za vyrovnáním. V 90. minutě kopali další roh, na který si dovolil jít i lelekovický gólman. A to se nakonec ukázalo být největší chybou vzhledem k 5 minutovému nastavení. Adam centr vyrazil, míč se dostal k Daňoví, ten ho trošku potáhl a poslal ho na soupeřovu polovinu, kde už jsem zabíhal já. A jelikož mě už nikdo nedohonil.. 3:1. Takže těch pět minut už jsme pak dohráli v klidu. Za skvělý týmový výkon si doma necháváme zaslouženě všechny body. Díky kluci!

Hodnocení utkání pohledem hostujícího trenéra Milana Macíka: Obrovské zklamání z výsledku, ale hlavně z předvedené hry. Přísnější měřítko snese začátek utkání, kdy jsme trefili břevno a měli dvě stoprocentní šance.Více fotek od naší fotografky NickiPhoto: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/9823356#check-duplicates

Novinky


Zobrazit další novinky