Jeden gól rozhodl o výhře „A” týmu na Spartě

A tým
sobota 12. listopadu. 2022
Nikol Škvareninová

Poslední podzimní utkání lépe zvládl náš „A” tým, dokázal zvítězit a přezimuje na čtrnáctém místě tabulky.

FC Sparta Brno - SK Olympia Ráječko

0:1 (0:1)

Střelci

Sparta: -

Ráječko: 30’ Bokůvka Dominik

Sestavy

Sparta: Bílý Radek - Skočovský Martin, Krejčí Lukáš (K) (80’ Kříž Filip), Broskva Jiří (46’ Sláma Marek), Pojsl Jakub, Krejčíř Jakub, Stehlík Jindřich, Košut Tomáš, Janderka Jaromír (91’ Marek Matěj), Kovalov Ruslan (46’ Malishevskyy Vadym), Urban Jan

Náhradníci: Krkošek Juraj, Sláma Marek, Malishevskyy Vadym, Makiš Ondřej, Marek Matěj, Kříž Filip, Večeřa David

Trenér: Radek Šťourač

Ráječko: Záleský David - Souček Radek, Sedlák Jakub (K), Maňoušek Marek, Bokůvka Dominik, Pokorný Michal (91’ Štěpánek Filip), Zouhar Michal, Lidmila Patrik, Pokorný Jan (15’ Bartoš David), Žáček Lukáš, Tenora Jakub (66’ Chyla Radim)

Náhradníci: Valach Jaroslav - Štěpánek Filip, Chyla Radim, Bartoš David

Trenér: Jiří Huška

Karty

Sparta: 43’ ŽK Skočovský Jakub

62’ ŽK Pojsl Jakub

78’ ŽK Krejčí Lukáš

Ráječko: 41’ ŽK Žáček Lukáš

65’ ŽK Zouhar Michal

91’ Bartoš David

Hodnocení utkání trenéra Jiřího Hušky: Dnes jsem klukům zdůrazňoval, že je důležitý týmový, poctivý výkon. A musím říct, že k tomu kluci přistoupili zodpovědně. Začátek utkání až do vstřeleného gólů měl od nás kvalitu. Měli jsme dobrý pohyb a byli jsme důrazní v osobních soubojích. Od vstřeleného gólů jsme se podvědomě, ale nechtěně stáhli a dali soupeři víc prostoru. Ale i tak jsme si v prvním poločase vytvořili další dvě stoprocentní šance. Druhý poločas jsme pokračovali v poctivém výkonu a soupeře nepouštěli do šancí a sami si vytvořili další dvě stoprocentní příležitosti. Škoda, že jsme je neproměnili mohl být závěr ve větším klidu. Soupeř měl první vyloženou šanci v 85.minutě, kdy jsme vykopávali balon z brankové čáry. Myslím, že dnes jsme zaslouženě vyhráli.

Hodnocení jediného střelce v utkání Dominika Bokůvky: V sobotu jsme hráli na rovném hřišti (UMT) a svítilo sluníčko, takže podmínky byly super. Začali jsme zápas poměrně dobře, první půlku jsme Spartu přehrávali a dali jsme vedoucí gól. V druhé půlce jsme zbytečně zalezli a míče se hned zbavovali, aniž bychom se dostali do nějaké výstavby hry. I tak jsme si vytvořili asi 3 vyložené šance. Kdybychom po 50 minutách vedli 3:0, jakože jsme určitě měli, byli bychom klidnější a nepustili soupeře do tlaku, ale takhle jsme se v podstatě báli o výsledek až do konce, protože do šancí se dostával i soupeř. Naštěstí jsme zodpovědně bránili a tlak ustáli, takže jsme dle mého zaslouženě zvítězili.