Áčku to v souboji o 6 bodů nevyšlo

A tým
neděle 06. listopadu. 2022
Nikol Škvareninová

Áčku to v souboji o 6 bodů nevyšlo

V utkání soupeřů ze dna tabulky byli úspěšnější hosté z Ivančic a odváží si tak po bojovném výkonu výhru 2:3.

SK Olympia Ráječko - FC Ivančice

2:3 (0:2)

Střelci

Ráječko: 73’ Bokůvka Dominik

75’ Štafa Tomáš


Ivančice: 30’ Weinlich Michael

39’ Čožík Tomáš

53’ Císař Ladislav

Sestavy

Ráječko: Záleský David - Souček Radek, Sedlák Jakub (K), Maňoušek Marek, Bokůvka Dominik - Pokorný Michal, Zouhar Michal, Bartoš David (46’ Štafa Tomáš), Lidmila Patrik, Žáček Lukáš - Chyla Radim (72’ Tenora Jakub)

Náhradníci: Valach Jaroslav - Pokorný Jan, Kosek Tadeáš, Tenora Jakub, Štafa Tomáš

Trenér: Jiří Huška


Ivančice: Pěgřím Dominik - Gaňa Roman, Císař Ladislav, Havlíček Ondřej, Bořil David, Weinlich Michael, Černý Daniel (K), Čožík Tomáš, Rajsigl Štěpán (66’ Rybníček Štěpán), Široký Teodor (46’ Čermák Vladimír (85’ Aujeský Filip)), Pekáč Jan

Náhradníci: Rybníček Štěpán, Čermák Vladimír, Aujeský Filip, Nešpůrek Patrik

Trenér: Karel Kolesa

Karty

Ráječko: -

Ivančice: 45’ ŽK Weinlich Michael

75’ ŽK Císař Ladislav

V neděli 6.11. se ve 14 hodin na hřišti v Ráječku odehrálo utkání 1.kola mezi domácím Ráječkem a celkem FC Ivančice. V souboji soupeřů ze spodní části tabulky byli šťastnější hosté, když otevřeli skóre ve 30.minutě po standardní situaci a chybě domácího brankáře Davida Záleského. Na týmu z Ivančic bylo vidět, že hrají o naději nezimovat na posledním místě tabulky KP, a tak se ve 39. minutě měnilo skóre znovu, když se trefil útočník hostí Tomáš Čožík. Do poločasu už se stav neměnil, a proto si hosté nesli do kabin dvougólový náskok. A když se v 53. minutě opět trefili hosté, tak to s domácími vypadlo celkem beznadějně. A v rozmezí tří minut zadělali na závěrečné drama. Nejprve se v 73.minutě trefil pravý obránce Dominik Bokůvka. A v 75.minutě po centru Tenory vstřelil gól nejlepší střelec I.B třídy Tomáš Štafa. Více gólů už ale domácí přidat nedokázali a tak odcházejí z utkání poraženi. Ivančice si tak připsaly důležité tři body po zaslouženém bojovnějším výkonu a v posledním kole podzimu budou bojovat o odlepení se z poslední pozice v tabulce KP. Naproti tomu náš tým pojede na Spartu po dvou prohrách a potřebuje zvítězit, aby se neocitl na samém dnu.


Hodnocení domácího trenéra Jiřího Hušky: Mám pocit, že si stále někteří neuvědomují v jaké situaci jsme, že hrajeme o záchranu. A jdou si jen tak zahrát fotbal, ale takhle to nejde. Bojovnost je základní předpoklad, abychom v zápasech uspěli. A musí tam být od všech hráčů, což u nás není. Bojovat pouze 15 minut z 90 je opravdu málo. A proto jsme v tabulce tam, kde jsme.

Hodnocení domácího středního záložníka Michala Zouhara: K zápasu jsme přistoupili úplně jinak než jsme chtěli. Sedmdesát minut nám chyběla bojovnost a pracovitost. Bez toho se bohužel hrát nedá. Dlouhodobě nás to trápí a musíme na tom zapracovat. Posledních 20 minut jsme to tam dali a hned byl na hřišti jiný tým, ale to bylo bohužel málo a soupeř zaslouženě vyhrál.


Hodnocení střelce jednoho z gólů hostí Tomáše Čožíka: Dnešní utkání o 6 bodů bylo spíš bojem než o fotbalovém utkání. První poločas jsme takticky zvládli. Spoléhali jsme na brejky, které jsme zužitkovali. Druhý poločas nás zatlačili a naštěstí pro nás jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Je škoda, že se Ráječko nachází při své kvalitě na spodních příčkách tabulky.

Hodnocení hostujícího brankáře Dominika Pěgříma: Na těžkém terénu se odehrálo velmi vyrovnané utkání. Zápas ovlivnila hrubka domácího brankáře, tím jsme se dostali do vedení. Poté jsme vstřelili další góly a mnoho šancí jsme nedotáhli do úspěšného konce. Soupeř nás za to potrestal dvěma góly. Nakonec jsme dokázali zapas dohrát do vítězného konce, což je pro nás v této situaci velmi důležité.Byl to zápas o 6 bodů.


Foto ve fotogalerii a více fotek od naší dvorní fotografky na: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/9108285#check-duplicatesNovinky


Zobrazit další novinky