19. 5. 2024 v 17:30
Jihomoravský krajský přebor 2023/2024, 26. kolo
1:3
(1:2)

SK Olympia Ráječko vs FC Kuřim

Sestavy

SK Olympia Ráječko – Juran David - Sedlák Jakub (K), Holík Jan, Tenora Jakub (57’ Michna Filip) - Lidmila Patrik, Horáček Jan (81’ Ťoupek Jakub), Zouhar Michal, Morkus Jonáš - Pokorný Jan, Pořízek Dominik (79’ Sznapka Filip), Žáček Lukáš (79’ Chyla Radim). Náhradníci: Maňoušek Marek, Michna Filip, Palacký Patrik, Chyla Radim, Ťoupek Jakub, Sznapka Filip. Trenér: Zouhar Michal

FC Kuřim - Veselý Vlastimil - Petřík David, Bartoš Adam, Šťastný Lukáš (88’ Motyčka Jaromír), Čech Vojtěch (88’ Dabó Abulai), Koreň Denis, Svoboda Petr, Musil Petr (88’ Malý Martin, Rolinek Adam, Bárta Vítězslav (K), Pluháček Jan. Náhradníci: Lošťák Miroslav - Halouzka Pavel, Motyčka Jaromír, Dabó Abulai, Malý Martin. Trenér: Habanec Svatopluk

Střelci

Ráječko: 15’ Holík Jan

Kuřim: 3’ Musil Petr

27’ Šťastný Lukáš

82’ Svoboda Petr

Karty

Ráječko: 62’ ŽK Holík Jan

90+3’ ŽK Sedlák Jakub

Kuřim: 26’ ŽK Svoboda Petr

85’ ŽK Koreň Denis

90+3’ ŽK Malý Martin

Třetí víkendovou neděli přivítal náš A tým první celek KP FC Kuřim. Už od prvního okamžiku hosté ukazovali obrovskou kvalitu, když hned v první minutě se dostali do příležitosti, kterou ještě proměnit nedokázali. Ve třetí minutě už ale bylo hůře, když se opět hosté dostali do našeho vápna a díky nedůraznosti se dostali do šance, kterou dokázal Musil Petr zakončit přesně - 0:1. Poté se hra lehce zklidnila, ale hosté stále měli převahu. V 6. minutě se do šance dostali také naši hráči, když nabíhal s míčem Žáček, poslal jej na Pořízka, ten ale zakončil těsně vedle. Chvíli na to měli míč pod kontrolou opět hosté, Holík se jej snažil dostat pryč od vápna a zahrál jej rukou. Standardní situaci hosté ale nevyužili. Ve 14. minutě už vypadalo nadějně, že se podaří vyrovnat. A to když Dominik Pořízek zpracoval míč, prošel přes tři hráče, poslal míč na bránu, který ale hostující brankář Veselý dokázal vyrazit. O minutu později se ale naši hráči už mohli radovat, když se po rohu hlavou prosadil Jan Holík - 1:1. Gólová radost bohužel trvala jen dvanáct minut, protože hostující Lukáš Šťastný poslal na brankáře Jurana střelu, která byla natolik přesná, že skončila za jeho zády - 1:2. Do konce prvního poločasu se do šancí dostávali spíše hosté, kteří ale nedokázali zakončit přesně. Domácí se dostali až ke konci poločasu do příležitosti, když zahrávali rohový kop, který ale v bráně neskončil. A tak šly oba týmy do šaten za stavu 1:2.

Druhý poločas začal tak, jako ten první skončil. Hosté ukazovali větší kvalitu ve hře, ale nezakončovali přesně. Po šesti minutách hry se dostal do příležitosti znovu Pořízek, když dostal míč od Patrika Lidmily, nedokázal jej však dostat za záda Veselého. V 69. minutě se k míči ve vápně dostali hosté a jeden z nich poslal nepříjemnou střelu na Davida Jurana, jenž ji ale chytá. O minutu později si z obrany do útoku udělal “výlet” kapitán Jakub Sedlák, který vedl míč ze své půlky až k vápnu, kde se mu ale nepodařilo odcentrovat tak, jak by chtěl, a tak skončil míč za bránou. Místo vyrovnání se nakonec znovu radovali hosté, kteří v 82. minutě zvyšovali už na 1:3. V 87. minutě měl možnost snížit Patrik Palacký, jehož střela skončila těsně nad. Dvě minuty před koncem se ještě naposledy dostali k naší bráně hosté, Juran jejich střely dokázal nadvakrát zneškodnit. Hlavní rozhodčí tak po devadesáti minutách ukončil utkání za stavu 1:3.

Hodnocení utkání očima Jana Holíka: Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Chtěli jsme se prezentovat aktivním přístupem, ale už z naší první rozehrávky jsme po chybě obdrželi brzký gól. Postupem času se obraz hry vyrovnal a my tak začali těžit z postupné kombinace i brejkových situacích. Za stavu 1:2 hosté z Kuřimi povolili ze svého pressingu, zatáhli se do hlubšího bloku a my tak převzali roli tvůrce hry. I druhý poločas se nesl v podobném duchu, my jsem však nedokázali naši aktivitu proměnit v gól a tak ke konci zápasu udeřil soupeř, kdy si brankou na 1:3 pojistil vítězství. Za odvedený výkon se rozhodně nemusíme stydět, naopak nám může být motivací do zbývajících 4 zápasů, které chceme výsledkově zvládnout a zabojovat o celkové 4. místo v soutěži.

Celá fotogalerie od NickiPhoto: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/11490851

Novinky


Zobrazit další novinky