Okresní derby v KP vyznělo lépe pro domácí Kunštát - AKTUALIZOVÁNO

A tým
neděle 03. září. 2023
Nikol Škvareninová

Okresní derby v KP vyznělo lépe pro domácí Kunštát - AKTUALIZOVÁNO

V neděli 3. 9. 2023 nastoupilo A mužstvo do okresního derby na půdě Kunštátu v rámci 5. kola KP. A ač náš tým bojoval, body odvést nedokázal.

FK Kunštát - SK Olympia Ráječko

3 : 2 (0 : 0)

Střelci

Kunštát: 47’ Bělehrádek Tomáš

70’ Bělehrádek Tomáš

78’ Štencl Marek

Ráječko: 75’ Ťoupek Jakub

81’ Štafa Tomáš

Karty

Kunštát: 75’ ŽK Loukota Ivo

75’ ŽK Macko David

Ráječko: 75’ ČK Michna Filip

Sestavy

Kunštát: Loukota Ivo (K) - Hanák Dalibor, Bělehrádek Tomáš (90’ Adámek Tomáš), Baňa Jan (46’ Gracias Tomáš), Adamec Filip (64’ Janků Radek), Zlatníček Matěj (46’ Bezděk Vít), Konečný Jiří, Janíček Martin, Macko David, Zeman Roman, Štencl Marek

Náhradníci: Adámek Tomáš, Janků Radek, Valenčík Petr, Bezděk Vít, Gracias Tomáš

Trenér: Horák Vladan

Ráječko: Juran David - Huška Jiří, Holík Jan, Sedlák Jakub (K) - Žáček Lukáš, Horáček Jan, Michna Filip, Morkus Jonáš, Bartoš David - Chyla Radim (29’ Ťoupek Jakub (76’ Štafa Tomáš)), Morkus Matěj

Náhradníci: Včelař Adam - Ťoupek Jakub, Palacký Patrik, Štafa Tomáš

Trenér: Huška Jiří

Hodnocení utkání pohledem trenéra Jiřího Hušky: Věděli jsme o silných stránkách Kunštátu a chtěli jsme je eliminovat. Což se nám ze začátku celkem dařilo. Postupem času si Kunštát vypracoval asi dvě vyložené šance. Ale my jsme dopředu, zejména z brejků, byli také nebezpeční a vytvořili jsme si v prvním poločase také dvě vyložené šance. Druhý poločas pro nás začal nešťastně, kdy jsme po naší nedohodě inkasovali. To nás poznamenalo a potom jsme po chybě v rozehrávce inkasovali podruhé. Chvíli já to jsme snížili, ale po další smolné brance (tečovaná střela), Kunštát odskočil zase o dvě branky. Nám se po rohu opět podařilo snížit na rozdíl jedné branky. V závěru jsme tlačili a vypracovali si jedno nebezpečné zakončení hlavou. Kunštát je jeden z mála soupeřů v krajském přeboru, který chce hrát fotbal a má výborně poskládaný tým. Musím je pochválit.

Hodnocení utkání očima střelce branky Jakuba Ťoupka: Před zápasem jsme věděli, s čím na nás Kunštát přijde. Věděli jsme, co budou hrát a taky tak hráli. První půlka byla vyrovnaná otevřít skóre mohla obě mužstva. Měli jsme par tutovek, které jsme měli proměnit a mohli jít do kabin šťastnější. Začátek druhé půle nám hrubě nevyšel, když jsme si dali gól sami hned ve druhé minutě. Od té doby jsme se k vážnějšímu ohrožení branky nedostali a dostali druhý gól. Podařilo se nám snížit, ale přišlo zbytečné vyloučení, po kterém jsme byli mnohem lepším týmem. Po odrazech jsme dostali třetí gól, ale lepší jsme byli my. Dali jsme gól a další dva jsme mohli přidat. Na konci nás podržel David v bráně a v zakončení jsme neměli moc štěstí. Minimálně bod bychom si zasloužili.

Hodnocení utkání pohledem trenéra Kunštátu Vladana Horáka: Domácí zápas s Ráječkem byl pro nás velice náročný. Měli jsme nějaký záměr, jak se chceme prosadit. I když jsme často drželi míč, hosté nám toho v prvním poločase díky aktivní hře příliš nedovolili. Do větších příležitostí jsme se dostali až po půlhodině hry, ale gólově se neprosadili. Hned v první minutě druhého dějství jsme se ujali vedení po nedorozumění v obraně Ráječka. Poté dvakrát odskočili na rozdíl dvou branek. Na těchto pasážích nás nejvíce mrzí, že místo zklidnění hry jsme byli pasivní, neodvážní a hosté se herně i výsledkově dostali do hry. Paradoxně po vyloučení hráče Ráječka jsme závěr zápasu neměli pod kontrolou a soupeř v závěrečných minutách sahal po vyrovnání. I přesto, že to dnes herně nebyl náš den, vytvořili jsme si velké množství šancí a byli jsme gólově produktivní. Touto kvalitou jsme zápas proti velice dobrému soupeři zlomili i výsledkově.


Další výsledky 5. kola KP

FK Mutěnice - FK Baník Ratíškovice 1 : 5

FC Kuřim - FK Dosta Bystrc 2 : 0

SK Moravská Slavia Brno - SK Krumvíř 0 : 2

FC Svratka Brno - TJ Tatran Rousínov 2 : 4

TJ Sokol Pohořelice - TJ Rajhradice 3 : 1

FC Sparta Brno - FK SK Bosonohy 2 : 0

FC Boskovice-Letovice - TJ Moravan Lednice 8 : 2


Novinky


Zobrazit další novinky