Áčko poprvé vítězně

A tým
neděle 27. srpna. 2023
Nikol Škvareninová

Áčko poprvé vítězně

V neděli 27. 8. 2023 sehrálo A mužstvo druhé domácí utkání, které oproti předchozím zápasům dokázalo překlopit na svoji stranu. Ač Moravská Slavia vedla, tak tři body zůstávají doma.

SK Olympia Ráječko - SK Moravská Slavia Brno

2 : 1 (0 : 1)

Střelci

Ráječko: 67` Horáček Jan

84` Bartoš David

Slavia: 36` Šembera Michal

Karty

Ráječko: 45` ŽK Huška Jiří

45+1` ŽK Sedlák Jakub

45+3` ŽK Štafa Tomáš

90` ŽK Žáček Lukáš

Slavia: 69` ŽK Suchomel Richard

73` ČK Kubík Ondřej

96` ČK Abdulai David

Sestavy

Ráječko: Juran David - Huška Jiří, Holík Jan, Sedlák Jakub (K) - Žáček Lukáš, Michna Filip, Morkus Jonáš, Horáček Jan, Bartoš David - Morkus Matěj, Štafa Tomáš (46` Chyla Radim)

Náhradníci: Včelař Adam - Pačovský Jakub, Sambú Iaia, Chyla Radim, Doležal Kristián

Trenér: Huška Jiří

Slavia: Řepko Maxmilián - Abdulai David, Kubík Ondřej (K), Essuon Maxwell, Roštínský Lukáš, Šembera Michal (73` Havelka Ondřej), Marcinov David, Čus Samuel, Suchý Lukáš, Suchomel Richard (27` Gruber Lukáš), Matyska Lukáš

Náhradníci: Fiala Tom - Rapant Miroslav, Gažik Milan, Havelka Ondřej, Gruber Lukáš

Trenér: Danihelka LIbor

Neděle 27. 8. patřila 4. kolu KP a utkání našeho A týmu proti Morendě. A protože oba týmy měly pozici na chvostu tabulky, šlo z počátku o nervózní utkání, kdy ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Žádné velké šance si hráči nevytvářeli, i když občas se malé chybičky objevily. A nakonec byla šťastnějším týmem Moravská Slavia, která po chybách v obraně dokázala v 36. minutě dostat míč do sítě. Závěr poločasu se odehrávala místo fotbalové stránky spíše stránka komunikační, kdy se domácí hráči věnovali více rozhodčímu než hře. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Do druhého poločasu to byl náš tým, který potřeboval hrát a dát gól. Morenda se tak zatáhla a spíše bránila než by se snažila vytvářet nějaké šance. A snaha A mužstva nakonec vyústila v 67. minutě střelou bodlem Jana Horáčka, která rozjásala domácí fanoušky - 1:1. Rázem potřebovala Moravská Slavia více hrát a také vstřelit branku. Z toho ale pramenily chyby a z jedné takové vznikla situace, která vyústila v červenou kartu hostů, kdy jejich kapitán zabránil unikajícímu Žáčkovi a protože byl poslední, neměl hlavní rozhodčí jinou možnost než udělit ČK. A ještě lépe bylo v 84. minutě, kdy přesně zamířil David Bartoš. Radost hráčů i fanoušků byla obrovská a už to vypadalo nadějně, že si odneseme první tři body v sezóně. Do konce utkání už nastala jen jedna “zajímavá” situace, kdy hostující hráč David Abdulai vytáhl zákrok z kategorie velmi nebezpečných, který byl oceněn červenou kartou. Do konce utkání už se stav nezměnil a bereme tak výhru 2:1.

Hodnocení utkání pohledem trenéra Jiřího Hušky: V dnešním zápase nám šlo o hodně, jelikož jsme už potřebovali, vzhledem k postavení v tabulce a hlavně kvůli sebevědomí kluků, urvat 3 body. Kvůli tomu jsem také trošku pozměnili rozestavení. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a soupeř měl na začátku utkání dvě tutovky, kdy nás podržel David Juran. Pak jsme byli opět my, kdo držel balon a kombinoval, vypracovali jsme si po jednom rychlém brejku tutovku, kterou jsme bohužel neproměnili. Inkasovali jsme po našem nedůrazu ve vápně, kdy jsme odflákli bránění standardky. Konec poločasu byl hodně ovlivněn naší nedisciplinovaností a kecáním s rozhodčím. O poločase jsme si řekli, že se budeme soustředit na sebe a prospělo nám to. Soupeře jsme tlačili, drželi balón, trpělivě kombinovali a byli jsme odměněni první brankou Honzík Horáčka. A poté nám ještě více pomohlo vyloučení soupeře a hrálo se prakticky na jednu branku. Díky bohu jsme přidali druhou branku přímo ze standardky, kdy se prosadil krásnou střelou David Bartoš. Jsme moc rád za kluky, že to takhle zvládli a otočili těžký zápas. Věřím, že jim to pomůže hlavně v jejich sebevědomí. Všichni dnes šli nadoraz a byli za to odměněni.

Celá fotogalerie: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/10287643#check-duplicates


Novinky


Zobrazit další novinky