B mužstvo rozebralo Kořenec

B tým
sobota 26. srpna. 2023
Nikol Škvareninová

B mužstvo rozebralo Kořenec

V sobotu 26. 8. 2023 sehrálo B mužstvo utkání proti týmu z Kořence. A ačkoli to nebylo rozhodně tak jednoduché utkání jako s týmem z Lažánek, dokázala si i tak rezerva poradit a zůstává neporažena.

SK Olympia Ráječko „B” - TJ Sokol Kořenec

Branky

Ráječko: 9’ Bartoš Martin

47’ Sambú Iaia

67’ Doležal Kristián

89’ Žůrek Jan

Kořenec: 75’ Přikryl Adam

Karty

Ráječko: -

Kořenec: 66’ ŽK Jelínek Martin

Sestavy

Ráječko: Včelař Adam - Kolář Jakub, Bartoš Martin, Cerhák Radim - Fojt Lukáš (82’ Sedláček Michal), Neděla Martin (K), Tenora Jakub (46’ Hübner Tomáš), Perout Jiří, Doležal Kristián - Sambú Iaia, Chyla Radim (65’ Žůrek Jan)

Náhradníci: Hübner Tomáš, Žůrek Jan, Sedláček Michal

Trenér: Tenora Jakub

Kořenec: Kosiarský Patrik - Svoboda Hynek, Kuda Jaromír, Hlubinka David, Buráň Filip (66’ Schulze Andreas), Jelínek Martin (K), Přikryl Adam, Hrazdil Jakub, Kejík Lukáš, Papoušek Petr, Učeň Martin (46’ Popelář Luboš)

Náhradníci: Vondál Pavel, Grepl Roman, Slaný Vlastimil, Juras Michael, Schulze Andreas, Popelář Luboš, Ševčík Petr

Trenér: Šmída Petr

V sobotu 26. 8. 2023 odehrál náš B tým utkání 4. kola III.třídy na domácí půdě proti týmu TJ Sokol Kořenec. Obě mužstva vstoupila do utkání nervózně se záměrem neudělat chybu a nepustit tak soupeře do vedení. To se ale hostujícím týmu nepodařilo a v 9. minutě dopřál našemu týmu standardní situaci kousek za vápnem. Míč si postavil Martin Bartoš, zamířil přesně a nedal brankáři Kosiarskému šanci, 1:0. Čas plynul a nebýt zmatků v obraně by se hosté k žádné větší šanci nedostali. Problémy však uhasil brankář Adam Včelař pohotovým zákrokem. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Náš tým však očekával, že Kořenec se nevzdá a bude chtít také vstřelit branku. Než se však hosté rozkoukali, tak lovili míč ze sítě podruhé. Z otočky vstřelil krásný gól Iaia Sambú. Být tato situace natočena, určitě by tento gól byl v televizních novinách :-)… Hosté ale ani tak neskládali zbraně a domácí brankář musel vytáhnout pár dobrých zákroků. A v 67. minutě bylo pro náš tým ještě lépe po zklepnutí Iaie Sambú si zpracoval míč Kristián Doležal a pravačkou zamířil přesně..3:0. V 75. minutě dokázali vstřelit branku také hosté, po standardní situaci se trefil Adam Přikryl. Béčko ale celkem v klidu dohrávalo utkání a v 89. minutě přece jen ještě navýšili skóre. Kapitán Martin “Luďa” Neděla ve vápně viděl ještě lépe postaveného Jana Žůrka, který prostřelil brankáře. Nic víc už se však nestalo a tak B tým zvítězil 4:1.

Hodnocení utkání pohledem trenéra Jakuba Tenory: Druhý domácí zápas nás čekal Kořenec, který vyhrál oba své předchozí zápasy. Věděli jsme o kvalitách soupeře, snažili jsme se držet míč a nepouštět soupeře do hry, což se nám většinu prvního poločasu dařilo, i když hosté měli nějaké šance, byli jsme to my, kdo první poločas “režíroval”. Díky chytře zahranému přímáku Barecem jsme se dostali do vedení. Na začátku druhého poločasu se prosadil krásným gólem z šestnáctky Iaia a dostal nás na rozdíl dvou gólů. Další střelou z dálky se prezentoval Kristián a bylo to 3:0. Ovšem i soupeř dal gól ze standardky na 3:1, ale konečné slovo měl náš bombarďák Žuras (který mimochodem oznámil, že pokud dá dnes gól, přijde na trénink, tímto Žurase zdravím a těším se na něj na tréninku), a tak na konci 90. minuty svítil na světelné tabuli výsledek 4:1 a po třech zápasech zůstáváme neporaženi. S výkonem jsem spokojený, i když si jsem vědom rezerv, na kterých budeme pracovat, ať se zase posuneme.

Hodnocení utkání očima střelce Kristiána Doležala: Do prvního poločasu jsme nastoupili, jako do každého zápasu předtím, nervózní a nedařilo se nám uhrát jednoduché přihrávky. Po chvíli jsme se uklidnili a šlo to na hře vidět a protihráči měli problém nás ubránit. V druhém poločase jsme na ně naběhli v jiném tempu, které jsme drželi do konce zápasu a bylo jsme oceněni pěknou výhrou a třemi body.

Kompletní fotogalerie: https://eu.zonerama.com/NickiPhoto/Album/10274525#check-duplicatesNovinky


Zobrazit další novinky